Klidná mysl, pozitivní myšlení, harmonie, štěstí… aneb. Jak na to?

Pro zlepšování života má velkou sílu pozitivní myšlení. Zásadním omylem však je, pokud si myslíte, že pozitivní přístup lze předstírat – v tom smyslu, že je něco „jakoby“ skvělé, i když tomu tak není. Nemusíte popírat pocity smutku, hněvu nebo psychické bolesti… naopak je třeba tyto nepříjemné pocity prožít a nechat je odejít. Musíte umožnit, aby se na jejich místo dostalo něco lepšího. Pozitivní myšlení je o tom, že zlepšujete pohled na svůj život jako na celek a podpoříte své sebevědomí i sebeuvědomění. Pokud je Vaše mysl silná, dokážete to.

Zkuste se pochválit… řekněte si, co jste za den, týden či měsíc dokázali, jaké překážky jste překonali… ať už se jedná o úspěšné zkouškové období, nebo o nové jídlo, které jste se naučili ukuchtit nebo např. o nějaký těžký úkol v práci. Naopak nemyslete na neúspěchy, myslete jen na to, co se Vám povedlo, koho jste dokázali rozesmát, co Vám dokáže zlepšit náladu nebo např. komu jste dokázali pomoci.

Zapisujte si věci, které se Vám povedly a přihodily… pak na konci měsíce si tyto věci přečtěte a budete mít hned lepší pocit. Každý den si dopřejte něco, nějakou maličkost, která vám zlepší náladu a která Vás potěší. Především myslete pozitivně a čekejte jen příznivé výsledky, nepřivolávejte si negativum, protože to opravdu funguje… každý určitě zná takovou situaci, když jde na test nebo na státnice nebo má maturitu a říká si „nechci 12. otázku, tu jako jedinou neumím“ – no a samozřejmě si ji vytáhne… proč? No protože si to sám přivolal… naopak kdyby si člověk řekl „chci 3. otázku, vytáhnu si 3. otázku“ a dokázal by si to i v mysli představit, pak by si ji určitě vytáhnul. Váš duševní postoj bude mít s časem vliv jak na Vás, tak i na Vaše okolí…

 

Jezte zdravě, vyváženě a budete se hned cítit pozitivně. Podporujete tak i své zdraví… i mysl to vnímá stejně. Nezapomínejte ani na pravidelnou fyzickou aktivitu… pokud pracujete někde v kanceláři a Váš pracovní čas strávíte na židli u počítače, seďte vzpřímeně s narovnanými zády. Můžete tak posílit sebedůvěru i vnitřní sílu.

Vaše rodina, přátelé a partneři – oni jsou pro Vás klíčem. Obecně se také říká, že Váš život se stává průměrem životů 5ti nejbližších lidí, kterými jste obklopeni. Pokud plánujete vykonat nějaký úkol, plán či akci, přemýšlejte pozitivně a mějte ve své mysli pouze úspěšný cíl a výsledek Vaší práce. Používejte kladná a pozitivní slova při mluvení i ve své mysli… pokud jste si někdy všimli, jakou negativní sférou působí lidé, kteří jsou agresivní a ve větách používají převážně slova s předponou „NE“, pak víte… prostě Vám dokážou znepříjemnit den a zkazit Vám náladu. Jednoduše řečeno – přenesli špatnou energii a zlost i na Vás. Velkou roli samozřejmě hraje i tón hlasu, proto v konverzaci s druhými používejte slova, která vyvolávají dobré pocity, štěstí, úspěch, přátelství i mentální sílu.

„Pokud si myslíte, že můžete, máte patrně pravdu. Pokud si myslíte, že nemůžete, máte patrně také pravdu.“ Henry Ford

Užívejte si života. Dopřávejte si to, po čem toužíte. Jezte zdravě, sportujte… poznávejte svět! Nezapomínejte na blízké a své okolí. Snažte se vyhýbat negativním lidem. Pusťte lidi, co Vás pouze stahují dolu a raději najděte ty, co Vám budou pomáhat nahoru. Usmívejte se. Buďte pozitivní a HLAVNĚ – milujte sami sebe! 🙂

2 Comments

Napsat komentář