Manolo Blahnik – „The Art Of Shoes“ 2017

Od 11. 8. 2017 do 12. 11. 2017 probíhala v „Museum Kampa“ – v galerii moderního středoevropského umění, která je spravována nadací Jana a Medy Mládkové, výstava legendárního návrháře obuvi Manola Blahnika s názvem „The Art of Shoes“.

Po výstavě v Miláně a Petrohradě následovala Praha a to jako další evropská metropole. Z pražské Kampy už ale výstava putuje do Národního uměleckoprůmyslového muzea v Madridu a v roce 2018 pak do Baťova muzea obuvi v Torontu. Manolo Blahnik společně s kurátorkou dr. Cristinou Carrillo de AlbornozZ vybral z více než 30 000 unikátních návrhů v proslulém soukromém archivu celkem 212 bot a 80 původních kreseb jako osobní reflexi své práce, která zachycuje podstatu osobitého designu prostřednictvím jeho vášně a inspirace z umění a architektury, botaniky, literatury, filmografie, 18. století, Itálie, Ruska, Španělska a mnoha z dalších kulturních a společenských podnětů a vlivů. Tato výstava má v plánu cestovat po oceňovaných a prestižních místech, které jsou či byly významné pro Manola Blahnika a to v rámci jeho práce a soukromého života.

Více na: www.manoloblahnik.com

Ain’t Your Mama!

Jennifer Lopez ve svém songu „Ain’t Your Mama“ vypočítává, co všechno pro svého chlapa nebude dělat… a kdo viděl klip si jistě vzpomene i na tyto krásně modré kozačky, které stvořil Manolo Blahnik ve spolupráci s Rihannou.

Kdo neviděl videoklip? Odkaz viz tlačítko níže.

Za mě vyhrály tyto růžovky „HANGISI“ (model z roku 2008) – elegantní saténové lodičky s diamantovou přezkou… no, nejsou krásné? I ta růžová barva je přímo ideální ♥

2 Comments

  1. Ahoj Gábi,
    tak to jsem ráda, ale výstava už bohužel skončila, tady u nás… ? ale můžeš si udělat výlet do Madridu, tam bude až do března 2018 🙂

    Ev.

Napsat komentář