Barcelona 2015

V Barceloně jsme navštívili fotbalový stadion Camp Nou, který působí jako domácí hřiště klubu FC Barcelona. Byl dokončen v roce 1957, jeho kapacita je pro cca 100 tisíc diváků a je to vlastně největší fotbalový stadion v Evropě. Dále jsme zavítali do „L’Aquarium Barcelona“. Toto akvárium se také řadí mezi největší akvária v Evropě. Zde jsme se setkali se žraloky, rejnoky, želvami… viděli jsme tropické korále, různé rybky a jejich podmořské prostředí. Byl to zážitek!

Podívali jsme se i do Park Güell. Je to rozlehlý park s architektonickými prvky, který se nachází nad Barcelonou na svahu hory Turó del Carmel. Park navrhl katalánský architekt Antoni Gaudí. Samozřejmě jsem viděli i chrám Sagrada Familia, u kterého dodnes trvají stavební práce a to původně začaly již v roce 1882. Chrám je hlavní stavbou výše zmíněného architekta Antonia Gaudího.

Pokud jste ještě nebyli v Barceloně, určitě neváhejte a podívejte se tam. Lze to zkombinovat s letní dovolenou u moře, kdy si uděláte moc pěkný výlet. Na Barcelonu nám stačily 2 dny.

Napsat komentář