Silnější, zdravější a delší vlasy

Vypadávají vám vlasy? Vyčesáváte chomáče? Jsou vaše vlasy poškozené a bez energie? Mám pro vás pár tipů, jak tomu zabránit a získat zpět silnější a zdravější vlásky…

1. Potřebujete šikovný kartáč;

Já osobně doporučuji kartáč Tangle Teezer. S takovým kartáčem si můžete dopřát 5ti minutovou masáž, která se zakládá na masírování kořínků. Rozproudíte tak na hlavě krev, nastartujete kmenové buňky k rychlejšímu růstu vlasů a vlasové pokožce dodáte kyslík.

 

2. Hlídejte si stravu;

Vitamíny rovnou z talíře? Ano! Nezapomínejte na B komplex (biotin) – hrst mandlí, vajíčko nebo třeba avokádo… jsou to vlastně i mňamky. Důležité je hlavně železo, které okysličuje vlasové kořínky. Je např. v ovesných vločkách, ve špenátu nebo v mase. Obzvlášť nezapomínejte na proteiny, které vlasy zpevní. Protein se nachází v kuřecím mase, v rybách nebo fazolích… vše je zdravé, ale i chutné.

3. Masky na vlasy – protože šampon prostě nestačí;

Pokud chcete mít krásné a zdravé vlasy, naučte se používat i masky. Péče je jednoznačně nutná záležitost.

Já osobně bych doporučila masku/balzám „WONDER“. Je to regenerační balzám pro chemicky ošetřené a poškozené vlasy a novinku „Hair Sleeping Mask“ by Sephora Collection.

Wonder – tato maska, nebo spíše balzám je zázrak! Dokáže zregenerovat i velmi zničené vlasové vlákno a po aplikaci jsou vlasy plné síly, lesku, jsou jemné a snadno se rozčesávají. A největším plusem je cena, která se pohybuje okolo 200-300 Kč max.

Hair Sleeping Mask by Sephora Collection – tato maska je „účinná“ i „praktická“. Je noční, takže se o vaše vlasy stará během vašeho spánku. Masku aplikujte před spaním na suché vlasy po celé jejich délce, včetně konečků. Po aplikaci si natáhněte speciální čepici, která je součástí balení. Nechte působit celou noc a po probuzení si vlasy opláchněte teplou vodou nebo si je klasicky umyjte šamponem.

Osobně jsem si zamilovala Coconut Nourishing & restorative pro preventivní regeneraci a výživu a také Shea Invigorating & anti-breakage na poškozené vlasy a proti jejich lámání.

  

4. Doplňek stravy;

Na trhu je opravdu výběr a člověk často neví, co si přesně vybrat. Přiznám se, že jsem zkoušela snad všechno! Ale nejvíce mi vyhovovaly kapsle od značky „Hairburst“. Vyzkoušela jsem i jejich srdíčka s příchutí jahody a černého rybízu, ale upřímně mi moc nepomohly, nebo spíše jsem žádnou změnu a žádné zlepšení nezpozorovala. Ale! Co se týče klasických kapslí, tak zde jsem výsledek viděla a byla jsem moc spokojená! Jedná se jednoznačně o složku nejvyšší kvality. Určitě doporučuji a já jdu objednávat 🙂

 

Zdroj obrázku: www.hairburst.cz

5. Mocné světlo;

Terapie světlem obnovuje schopnost kůže tvořit si samovolně kalogen. Taková procedura dokáže nastimulovat krevní oběh, který je klíčový i pro růst tzv. hřívy… navíc ničí i zánět.

Napsat komentář